Odpadająca lampa, niesprawne oświetlenie, luzy w zawieszeniu. Taki pojazdem przewożono pasażerów (zdjęcia)

bus 1

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie podczas kontroli mercedesa, którym wykonywano przewozy pasażerskie, ujawnili sporą liczbę usterek technicznych. Pojazd skierowano do naprawy.

 

W minioną sobotę inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do kontroli pojazd wykonujący przewozy na linii komunikacyjnej Lublin – Lubartów. Jak się okazało, stan techniczny pojazdu pozostawiał wiele to życzenia.

Inspektorzy ujawnili w kontrolowanym mercedesie m.in. nieprawne światła pozycyjne, niesprawne światła cofania, wszechobecną korozję, niewystarczająco izolowane przewody instalacji elektrycznej wewnątrz oraz na zewnątrz pojazdu, niesprawne dodatkowe światła dzienne pojazdu, odpadającą lampę tylną, ostre krawędzie na karoserii, luzy w zawieszeniu pojazdu.

Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny, a pojazd skierowano do naprawy. Dowód rejestracyjny wróci do właściciela dopiero po dokonaniu niezbędnych napraw i po okazaniu zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania przeprowadzonego przez uprawnionego diagnostę.

2018-05-24 16:28:58
(fot. WITD)