Od jutra można odwiedzać Ogród Botaniczny w Lublinie

null
W sobotę, po zimowej przerwie, znów będzie można zachwycać się urokami przyrody w lubelskim Ogrodzie Botanicznym.

W tym roku ze względu na przedłużającą się zimę, otwarcie botanika nastąpiło później niż zwykle. W ogrodzie z dnia na dzień robi się coraz bardziej zielono, zakwitają kolejne rośliny tak więc zwiedzający nie powinni być rozczarowani. Podziwiać można już kwiaty m.in. krokusów, wawrzynka wilczełyko, przylaszczki, śnieżycy wiosennej, ciemiernika czerwonawego, białego i zielonego, kwitnie także kosaciec, lepiężnik różowy, rannik zimowy, oczar oraz przede wszystkim bardzo dużo przebiśniegów.

Wraz z ogrodem działalność rozpocznie Kawiarenka „U Baby Jagi”. W związku z budową dojazdu do obwodnicy Lublina i pracami drogowymi w rejonie skrzyżowania z al. Warszawską, przez cały sezon nieczynne będzie wejście od al. Solidarności. Dla zwiedzających pozostanie tylko to przy ulicy Willowej. Obok wejścia znajduje się obszerny parking na blisko 100 aut.

W kwietniu Ogród będzie czynny w dni powszednie w godz. 9.00-18.00 zaś w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00. Szklarnie z roślinami tropikalnymi i subtropikalnymi zostaną udostępnione dla zwiedzających przez cały tydzień w godz. 10.00-14.00.

Ceny biletów: normalny – 6 zł, ulgowy – 3 zł