Ochroniarze oskarżeni o pobicie w lubelskim klubie obywatela Ukrainy, stanęli przed sądem

70

W czwartek rozpoczęła się rozprawa ochroniarzy jednego z lubelskich klubów, którzy podejrzani są o pobicie młodego Ukraińca. Sąd zamiast przeprowadzania pełnej rozprawy, zdecydował się na mediacje.

 

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść na początku lipca ub. roku. W nocy z soboty na niedzielę 20-letni obywatel Ukrainy bawił się w jednym z klubów przy ul. Hempla w Lublinie. Jak wynika z ustaleń prokuratury, w pewnym momencie mężczyzna wszedł do pomieszczenia, które było przeznaczone tylko dla personelu.

Wtedy wkroczyli dwaj pracownicy ochrony: 32-letni Adrian N. oraz 38-letni Jak później zeznał 20-latek, zaczęli go dusić i okładać pięściami po całym ciele. Sprawą zajęła się policja a następnie prokuratura. Przesłuchani w charakterze podejrzanych ochroniarze złożyli obszerne wyjaśnienia, jednak nie przyznali się do winy.

Śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty pobicia obywatela Ukrainy, oraz stosowania wobec niego przemocy, której podłożem była jego przynależność narodowa. Sprawa trafiła do sądu, gdzie ochroniarze podtrzymali swoje wcześniejsze zeznania. Sąd zdecydował się na skierowanie sprawy do mediacji.

Jak wyjaśniał nam lubelski adwokat Łukasz Lecyk, który reprezentował przed sądem Adriana N., jest on zadowolony z decyzji sądu, który przychylił się do wniosków obrony. Ma nadzieję, że strony sporu dojdą pomiędzy sobą do porozumienia. Mają na to miesiąc. Wobec oskarżonych uchylony został również policyjny dozór.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-03-23 21:40:21