Obywatele Syrii próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Przepłynęli Bug (foto)

12-122719

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali dwóch obywateli Syrii oraz osoby, które pomagały im przedostać się przez granicę. Celem podróży nielegalnych migrantów miały być Niemcy.

 

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w rejonie granicy państwa. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Woli Uhruskiej zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów.

– Mężczyźni przepłynęli rzekę graniczną Bug a następnie przemieszczali się w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się obywatele Syrii. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Podczas prowadzonych działań, funkcjonariusze wylegitymowali dwóch kolejnych mężczyzn, którzy przyjechali na miejsce zatrzymania migrantów, samochodem na niemieckich numerach rejestracyjnych. Okazało się, iż legitymowani mężczyźni: obywatel Syrii oraz Turcji, którzy legalnie przebywali na terytorium Niemiec, przyjechali w rejon granicy państwa aby odebrać nielegalnych migrantów. Celem ich docelowej podróży miały być Niemcy – informuje ppor. Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Syryjczycy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwa, po przeprowadzeniu czynności administracyjnych, zostali przekazani ukraińskim służbom granicznym.

– Osoby, które przyjechały odebrać migrantów, odpowiedzą teraz za organizowanie im przekraczania granicy państwowej wbrew przepisom, co usankcjonowane jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. – wyjaśnia ppor.Dariusz Sienicki.

2017-10-12 18:08:34
(fot. NOSG)