Obaj sprawcy napadu na policjanta zatrzymani. To młodzi mieszkańcy Puław

Obaj sprawcy pobicia policjanta, do którego doszło minionej nocy pod Puławami, zostali już zatrzymani. Trwają czynności z ich udziałem, a także ustalane są szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 

Jak już informowaliśmy, zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek w Górze Puławskiej. Na zlokalizowaną tam stację paliw przyjechał będący poza służbą funkcjonariusz policji w towarzystwie dwójki znajomych. W pewnym momencie podeszło do niego dwóch mężczyzn, którzy po chwili go zaatakowali.

Rzucili się na niego, brutalnie bijąc go pięściami po całym ciele a także kopiąc. Po wszystkim uciekli. Ranny funkcjonariusz trafił do szpitala. Jego stan jest poważny, jednak nie zagrażający życiu. Doznał m.in. licznych urazów twarzy i głowy.

W napastnikach zdołał on rozpoznać dwóch mieszkańców Puław. Pierwszy z nich został zatrzymany jeszcze przed południem. Kolejny wpadł w ręce policji kilka godzin później. Są to mieszkańcy Puław w wieku 24 i 28 lat. O sprawie została powiadomiona puławska prokuratura, która wszczęła postępowanie dotyczące tego zdarzenia.

Obaj napastnicy jeszcze dzisiaj mieli zostać przesłuchani. Powodem ataku miał być zawód wykonywany przez ofiarę. Mężczyźni mieli rozpoznać go jako funkcjonariusza, a następnie pobić. Najprawdopodobniej mogła to być zemsta za wykonywane wcześniej wobec nich czynności. Za pobicie grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.   

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-06-19 19:29:05