Nowe inwestycje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie

monitor-470511_960_720

Nowoczesne aparaty USG, system do biopsji gruboigłowej oraz wysokiej klasy urządzenia do badań endoskopowych – to tylko niektóre z inwestycji, jakie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie przeprowadziło w ostatnim czasie. Szpital nie zwalnia tempa i z myślą o swoich pacjentach planuje kolejne inwestycje.

 

Ze środków ministerialnych szpital zakupił do swoich poradni i oddziałów nowy, specjalistyczny sprzęt do leczenia i diagnozowania chorób nowotworowych o łącznej wartości niemal 3,5 mln zł. W Poradni Chirurgii Onkologicznej pojawiły się dwa aparaty USG oraz nowoczesny system do biopsji gruboigłowej, z kolei w Pracowni Endoskopii – wideokolonoskopy oraz wideogastroskop.

– Ostatnie miesiące były dla szpitala bardzo intensywne pod względem przeprowadzonych inwestycji. Zależy nam na zachowaniu jak najwyższych standardów diagnozowania i leczenia pacjentów, dlatego stale podnosimy sobie poprzeczkę. Zakupiliśmy m.in. system do śródoperacyjnej radiografii tkanek oraz do neuromonitoringu w chirurgii tarczycy. Wyposażyliśmy również Oddział Otorynolaryngologiczny w zintegrowane stanowisko do badań endoskopowych oraz zainwestowaliśmy w nowoczesny sprzęt diagnostyczny do Zakładu Brachyterapii – mówi dr Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

W tym roku szpital, jako jedyne, pełnoprofilowe centrum onkologiczne w województwie lubelskim, planuje kolejne inwestycje z wykorzystaniem środków unijnych na łączną kwotę prawie 12 mln złotych.

– W najbliższych miesiącach planujemy m.in. zakup nowego sprzętu do diagnostyki obrazowej: specjalistycznych aparatów RTG i USG, mammografu oraz pomp infuzyjnych dla Oddziału Onkologii Klinicznej ,Chemioterapii Dziennej i Oddziału Hematologicznego. Już wkrótce uruchomimy również nowoczesny akcelerator, jedyne tego typu urządzenie w województwie lubelskim przeznaczone do radioterapii – dodaje dr Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

2018-06-15 18:09:17
(fot. pixabay.com)