Nowa strona internetowa Portu Lotniczego Lublin

Od 31 października działa nowa wersja serwisu internetowego Portu Lotniczego Lublin. Oprócz zmienionej formy graficznej, zawiera ona udogodnienia i wiele informacji, które mogą być przydatne pasażerom i klientom portu lotniczego. Za pośrednictwem nowej strony podróżni m.in. mogą zarezerwować bilet, hotel oraz wirtualnie zwiedzić lotnisko. Strona jest dostępna w dodatkowych wersjach językowych.

– Nowa strona powstała z myślą o naszych klientach, aby jak najbardziej ułatwić pasażerom, ale i uczestnikom ruch lotniczego korzystanie z naszych usług. Staraliśmy się, by zawrzeć jak najwięcej informacji, ale by przy tym nasz serwis internetowy był funkcjonalny i intuicyjny. Odwiedzający naszą stronę powinni szybko i sprawnie znajdować najważniejsze dla nich informacje – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

Nowa strona lotniska automatycznie dostosowuje się do każdego urządzenia dostępnego na rynku – dotyczy to urządzeń tak samo mobilnych jak i stacjonarnych. Mechanizm ten nazywa się responsive desing i opiera się na wielkości okna przeglądarki, a nie jak to było dotychczas, na rodzaju urządzenia. Jest to rozwiązanie stosowane w większości nowoczesnych serwisów.

Oprócz podstawowych wiadomości na temat rozkładu lotów, środków komunikacji, planu terminala oraz parkingów, pod internetowym adresem: www.airport.lublin.pl znajdują się również wskazówki, które są pomocne przed lotem m.in. informacje dotyczące podróżowania z dziećmi, bagażu oraz praw pasażera. Strona umożliwia także rezerwację lotu, hotelu.
Pasażerowie, którzy jeszcze nie byli w Porcie Lotniczym Lublin, mogą zwiedzić go za pomocą wirtualnego spaceru. Jest to specjalna aplikacja, dzięki której można zobaczyć niemalże każdy zakątek terminalu oraz płytę postoju samolotów. Jest to dogodne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy będą lecieć pierwszy raz z lubelskiego lotniska.

Co więcej, interaktywna mapa połączeń pokazuje destynacje, które są dostępne z innych portów lotniczych, po odbyciu lotu z Lublina. I tak na przykład, lecąc do Gdańska, podróżni mogą kontynuować swoją podróż np. do Frankfurtu czy też Paryża. Dzięki temu pasażerowie mogą dokładnie zaplanować swoją trasę.

Na stronie znajduje się także przekierowanie do najważniejszych zabytków Lublina i atrakcji turystycznych województwa lubelskiego. W ten sposób zagraniczni turyści, którzy będą odwiedzać nasz region, mogą wcześniej zorientować się na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Nowa strona internetowa Portu Lotniczego Lublin jest także dostępna w językach angielskim, niemieckim i ukraińskim.

2013-10-31 11:01:20
(fot. PLL)