Noc Młodych Naukowców: Zmierzą się ze sobą najzdolniejsi lubelscy gimnazjaliści

40

Najlepsi uczniowie z trzecich klas lubelskich gimnazjów mogą wziąć udział w konkursie, w którym zmierzą się z innymi, zafascynowanymi nauką uczniami. Na uczestników zabawy, oprócz wielu pozytywnych emocji, czekają wyjątkowe nagrody.

 

Noc Młodych Naukowców – pod takim hasłem odbędzie się II edycja wydarzenia naukowego dedykowanego uczniom lubelskich gimnazjów. Na początku marca, wybrani z najlepszych młodzi i zdolni uczniowie z Lublina, będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i spotkać się z rówieśnikami na kolejnej odsłonie Nocy Nauki. Tegoroczne problemy do rozwiązania będą dotyczyć zagadnień z przedmiotów: matematyka, fizyka, geografia i język niemiecki.

Do konkursu swoje drużyny mogą zgłaszać uczniowie trzecich klas gimnazjów. Zadaniem konkursowym będzie przygotowanie wybranego zagadnienia naukowego w formie prezentacji multimedialnej oraz zaprezentowanie jej przed zgromadzoną publicznością. Każde wystąpienie będzie oceniane przez specjalnie Jury, składające się z wybranych nauczycieli, którzy na co dzień uczą w Międzynarodowych Szkołach Paderewski w Lublinie.

– Noc Młodych Naukowców to już kolejna akcja, która swój debiut miała rok temu. Finał zeszłorocznego wydarzenia przyniósł moc atrakcji a poziom finalistów był bardzo wysoki. Jestem pewna, że druga edycja tego konkursu będzie świetną okazją, by poznać zafascynowanych nauką uczniów z Lublina a oni będą mogli wymienić się doświadczeniami i sprawdzić się podczas wystąpień publicznych- wyjaśnia Anna Guldynowicz, koordynatorka projektu.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia trzecioklasistów tylko do 24 lutego. Więcej informacji na temat konkursu oraz formularz rekrutacyjny można znaleźć na stronach internetowych Szkół Paderewski. Na uczestników zabawy, oprócz wielu pozytywnych emocji, czekają wyjątkowe nagrody.

(fot. pixabay)
2017-02-17 16:50:29