Lublin: Nielegalne wyścigi pod lupą policjantów. Ukarano 52 kierowców, zatrzymano 21 dowodów rejestracyjnych (zdjęcia)

21979436_959199054219603_1359139839_n

W piątek w godzinach wieczornych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, wspierani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Stop agresji na drodze”.

 

Wzmożone działania prowadzone były w miejscach na terenie Lublina, gdzie spotykają się uczestnicy nielegalnych wyścigów.

– Celem tych działań było ujawnienie oraz eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu – wyjaśniał nam st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Przeprowadzono 54 kontrole pojazdów, wylegitymowano 54 osoby, policjanci nałożyli na kierujących 52 mandaty karne oraz 6 wniosków o ukaranie do sądu. Jednemu z kierujących zatrzymano uprawnienia za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Ujawniono jednego kierowcę, który poruszał się pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.

W trakcie działań jeden z kierujących zignorował dawane mu znaki do zatrzymania się i usiłował uciekać przed funkcjonariuszami. Po pościgu kierowca audi został zatrzymany i zgodnie z nowymi przepisami odpowie za to przed sądem. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mundurowi zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych, dodatkowo sprawdzali kierowców na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie.

Piątkowa akcja była reakcją na liczne zgłoszenia od mieszkańców Lublina, którzy apelowali o interwencję, co do osób, które w rożnych punktach miasta organizowały nielegalne wyścigi. Podczas jednej z takich interwencji w ubiegły piątek uczestnicy zlotu obrzucili interweniujących funkcjonariuszy jajkami.

Jak zapowiadają policjanci, ze względu na tak dużą liczbę wykroczeń, które ujawniono podczas kilkugodzinnych działań, podobne akcje będą organizowane cyklicznie.

2017-09-23 12:48:35
(fot. nadesłane Kamil, lublin112.pl)