W niedzielę załamanie pogody. Intensywne opady w regionie

W niedzielę wpływ na pogodę, na Lubelszczyźnie będzie mieć aktywny układ niskiego ciśnienia. Z tego powodu na terenie Lubelszczyzny wystąpią intensywne opady śniegu, śniegu z deszczem a lokalnie także marznącego deszczu.

 

Opady na terenie województwa lubelskiego rozpoczną się przed południem. Na początku w południowej części regionu, ale z biegiem czasu strefa opadów mieszanych zacznie przesuwać się w głąb Lubelszczyzny. Szczególnie silne natężenie opadów białego puchu wystąpi najprawdopodobniej w godzinach popołudniowych.

Przewiduje się wzrost pokrywy śnieżnej od 3 do 15 cm. Prognozujemy także wyraźny spadek widoczności do 50 – 100 m podczas opadów. Temperatura w regionie wyniesie od 0 do – 1 °C w Lublinie, Kraśniku i Puławach, Białej Podlaskiej oraz Zamościu a także Chełmie. Modele numeryczne wyliczają także wzrost siły wiatru z kierunku południowo – wschodniego, który osiągnie w porywach 40 – 60 km/h. Nie można wykluczyć zawiei i zamieci śnieżnych.

W regionie może dojść do znacznych utrudnień w ruchu, ale także lokalnych przerw w dostawach energii elektrycznej.

Noc z niedzieli na poniedziałek

Noc ze słabnącymi opadami śniegu, ale także deszczu, który być może będzie zamarzał, tworząc na drogach oraz chodnikach cienką warstwę lodu. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności. Z niedzieli na poniedziałek mogą także wystąpić mgły, które w regionie powinny powodować spadek widoczności do 500 m. Temperatura wyniesie od -3 °C w Lublinie, Puławach i Kraśniku. Do -6 °C w Zamościu, Biłgoraju i Chełmie.

2016-01-09 18:39:36
(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana przez serwis http://lubelscyfaniburz.pl)