Z naszego regionu dostrzegł Tatry. Niesamowite zdjęcie miłośnika dalekich obserwacji

62

Kilka dni temu mieszkaniec Rzeszowa wykonał z terenu województwa lubelskiego zdjęcie, na którym widoczny jest zarys Tatr. Tym samym wzbudził podziw miłośników dalekich obserwacji.

 

Fascynaci dalekich obserwacji prześcigają się w wykonywaniu fotografii jak najbardziej oddalonych miejsc. Kilka dni temu podziw wzbudził mieszkaniec Rzeszowa, który z terenu województwa lubelskiego wykonał zdjęcie, na którym widać zarys Tatr Wysokich. Widać na nim Łomnicę, czyli drugi co do wysokości po Gerlachu szczyt Tatr, Durny Szczyt oraz oddalony o 223 kilometry Lodowy Szczyt.

Zdjęcie zostało wykonane w piątek 20 kwietnia z okolic miejscowości Salomin w gminie Gościeradów w powiecie kraśnickim. Znajduje się tam punkt widokowy na skraju wzniesienia o wysokości 269 m n.p.m. Jak zaznacza autor zdjęcia, zostało ono wykonane z wysokości 261 m n.p.m. Była to jego trzecia wizyta w tym miejscu, zaś pomysł na próbę zrobienia rekordowego zdjęcia z tej okolicy, zrodził się około dwóch lat wcześniej.

Uchwycenie obiektu z tak dużej odległości nie jest przypadkowe. Osoby fascynujące się dalekimi obserwacjami wcześniej długo ustalają co i skąd można dostrzec. Potrzebny jest dobry sprzęt a także dogodny punkt obserwacyjny. Ważna jest też pora dnia a także odpowiednia pogoda. Z terenu Polski fascynaci wykonywali już zdjecia Alp czy też szczyty górskie w pasmach Rudaw i Szumawy.

(fot. astropolis.pl – Michał Skiba)
2018-04-25 12:48:42