Największe halowe targi rolnicze we wschodniej Polsce już 26-27 października

To już druga jesienna odsłona Targów Rolniczych AGRO-PARK, organizowanych przez Targi Lublin i Międzynarodowe Targi Poznańskie, odbywająca się pod hasłem „Nowoczesność i profesjonalizm”. Właśnie w Lublinie na powierzchni 12 tys. m2 swoją ofertę zaprezentuje blisko 170 wystawców z Austrii, Czech, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Turcji oraz Włoch.

Obiekty targowe w Lublinie wypełni bogata oferta maszyn rolniczych niezbędnych w uprawie, maszyn i urządzeń przeznaczonych do hodowli, a także sprzęt dla sadownictwa.

Podczas Targów poznamy najlepszych rolników regionu, którzy zostaną uhonorowani w konkursie „Rolnik Lubelszczyzny”, a portal Gospodarz.pl – Główny Patron Internetowy wydarzenia już dziś zaprasza na finał Turnieju „Precyzyjny Gospodarz”. W programie znajdą się też fachowe szkolenia prowadzone przez ekspertów zaproszonych przez organizatorów i Top Agrar Polska. W pierwszy dzień targów spotkanie o tym „Ile kosztują błędy żywieniowe w produkcji mleka i jak ich uniknąć” poprowadzi Prof. Zygmunt Kowalski. Drugi dzień targów tradycyjnie poświęcony zostanie produkcji roślinnej, głównym wydarzeniem będzie wykład „Czy na nawożeniu zbóż i rzepaku można zaoszczędzić?” przedstawiony przez charyzmatycznego Prof. Witolda Grzebisza

Rolnik Lubelszczyzny” to wspólna inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Targów Lublin S.A. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja idei tworzenia grup producentów rolnych dla wzmacniania ich pozycji na rynku, promowanie nowoczesnego rolnictwa i aktywności społecznej na obszarach wiejskich oraz kreowanie pozytywnego wizerunku lubelskiej wsi i rolnictwa. Uczestnicy konkursu oceniani byli w czterech kategoriach: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, gospodarstwo ekologiczne, sadownictwo.

2013-10-17 10:28:24
(oprac z mat. nadesłanego)