W najbliższy piątek Masa Krytyczna przejedzie Śladami Komisarza Maciejewskiego

2017-06-27_230005

30 czerwca w Lublinie odbędzie się wyjątkowa Masa Krytyczna, której gościem specjalnym będzie Marcin Wroński, autor retro kryminałów o Komisarzu Zygmuncie Maciejewskim. Rowerzyści wyruszą w około trzynastokilometrową trasę, odwiedzając rejony miasta pojawiające się w twórczości pisarza.

 

Na trasie przejazdu znajdą się między innymi miejsca gdzie mieszkał i pracował Maciejewski, a także ciemne punkty na mapie przedwojennego Lublina, w których bywał by rozwiązywać najmroczniejsze zagadki opisane w kryminałach.

Przejazd swoją obecnością uświetni również Lubelskie Towarzystwo Retro Cyklistów. Jest to grupa miłośników zabytkowych rowerów i związanej z nimi historii. W zbiorach Towarzystwa znajduje się prawdziwa perełka. To niezwykle rzadki rower wyprodukowany w przedwojennym Lublinie w fabryce Władysława Świąteckiego. Retro cykliści podzielą się z uczestnikami imprezy ciekawymi informacjami o dawnych lubelskich rowerach.

Czerwcowa Masa Krytyczna Śladami Komisarza Maciejewskiego to niezwykłe wydarzenie kulturalne łączące promocje bezpiecznej jazdy rowerem z popularyzacją lubelskich retrokryminałów, a także przypominające nieznaną historię rowerów w mieście.

Masa Krytyczna, tradycyjnie wystartuje o godzinie 18:00 z Placu Teatralnego przed Centrum Spotkania Kultur.

Trasa przejazdu liczy około 13 km i wiedzie: al. Racławickimi. Lipową, Narutowicza, Nadbystrzycką, Krochmalną, Gazową, Placem Dworcowym, Pocztową, Kunickiego, Pawią, Lotniczą, Drogą Męczenników Majdanka, Wolską, Placem Bychawskim, Lubelskiego Lipca 80, Unii Lubelskiej, Zamojską, Bernardyńską, Narutowicza, Peowiaków, Kołłątaja, 3 Maja, Radziwiłłowską, Staszica, Zieloną, Bajkowskiego, Lubartowską. Zakończy się pod Ratuszem na Placu Łokietka. Tempo przejazdu spacerowe.

mkryt

2017-06-27 23:00:19
(fot. nadesłane)