Na Tatarach znowu zapłonęły śmietniki (zdjęcia)

null
Niepoważną zabawę urządziła sobie młodzież z lubelskiego osiedla Tatary. Na osiedlowych uliczkach doszło do serii podpaleń śmietników.

W niedzielę późnym wieczorem straż pożarna została wezwana do płonącego śmietnika na osiedlu Tatary w Lublinie. Po dojeździe na miejsce okazało się że pali się kontener na frakcję suchą. Gdy strażacy poradzili sobie z ogniem, dostali kolejne podobne zgłoszenie. Na ulicy Przyjaźni doszło do kolejnego podpalenia.

Łącznie płonęło na osiedlu kilka śmietników, a strażacy gdy kończyli gasić jeden jechali do następnego. Jak nam wyjaśnił jeden z mieszkańców osiedla, ogień podkładała grupa kilku młodych osób, które w ten sposób zrobili sobie wieczorna rozrywkę. O zdarzeniu została poinformowana policja, która poszukuje sprawców podpaleń.

Do tego typu zdarzeń dochodzi najczęściej w weekendy, gdy znudzona i podpita młodzież wraca z imprez. Każdy wyjazd straży pożarnej do takiego pożaru kosztuje nawet kilka tysięcy złotych i koszt ten jest pokrywany przez podatników. Sprawcom grozi za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
null
null