Muzeum Wsi Lubelskiej: Pokaz orki konnej i prac polowych

Pokaz orki konnej i jesiennych prac polowych_fot.K.Wasilczyk

W najbliższą niedzielę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się Pokaz orki konnej i jesiennych prac polowych. Dodatkową atrakcją dla dzieci będą przejażdżki bryczką i na kucyku.

 

Już w najbliższą niedzielę dowiemy się jak niegdyś radzono sobie z jesiennymi pracami na polu, jakiego sprzętu używano i jak zmieniał się on wraz z upływem czasu. Nieodłącznym elementem wydarzenia będą konie stanowiące niegdyś nieocenioną pomoc w gospodarstwie.

Niedzielne popołudnie, 17 września, w lubelskim skansenie będzie bogate w pokazy tradycyjnego i nowoczesnego wykorzystania koni roboczych. Ponadto będzie można poznać prace koni w jesiennych uprawach polowych i zabiegach pielęgnacyjnych, a także w transporcie i komunikacji.

Dodatkową atrakcją przewidzianą w tym dniu będą przejazdy bryczką, a dla dzieci na kucyku. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z: Katedrą Hodowli i Użytkowania Koni UP w Lublinie, Lubelskim Związkiem Hodowców Koni, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Polskim Stowarzyszeniem Użytkowników i Przyjaciół Koni Roboczych oraz Konnych Producentów Zdrowej Żywności.

Start imprezy o godz. 12. Koszt udziału 12 zł/ bilet normalny, 6 zł/bilet ulgowy

2017-09-13 08:23:11
(fot. MWL)