Motycz Leśny: 22-latek próbował zatrzymać pociąg. Został potrącony

Dnia 24.03.2014 r. o godz. 21:25 na przystanku kolejowym Motycz Leśny został potrącony mężczyzna przez pociąg osobowy jadący po torze nr 1 relacji Bydgoszcz Gł. – Lublin.

 

-22 latek, usiłował zatrzymać jadący pociąg, stojąc na krawędzi peronu. Mężczyzna machał rękami i chciał tym samym wymusić zatrzymanie się składu. Stał zbyt blisko torowiska i został potrącony przez pociąg. W wyniku tego odniósł obrażenia ciała. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego z Lublina.  Powiadomiono również telefonicznie Komisariat Policji w Bełżycach. Na stacji Motycz Leśny pojawił się również patrol Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej Lublin – informuje Piotr Stefaniuk z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Poszkodowany mężczyzna z ogólnymi obrażeniami ciała, od którego czuć było silną woń alkoholu, został przewieziony karetką pogotowia do Szpitala Wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej.

– Tor nr 1 był zamknięty od godz. 21:10 do godz. 23:45. Obsługa pociągu została przebadana na stan trzeźwości przez funkcjonariuszy Policji z KP Bełżyce – wynik negatywny. Pociąg odjechał o godz. 23:38 doznając 152 min opóźnienia, ponadto 4 min opóźnienia doznał poc. Nr 52113. Dalsze dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Bełżyc – dodaje Piotr Stefaniuk.

2014-03-25 10:34:57
(fot. SOK)