Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Motor wygrał z Avią. Szanse na awans do II ligi zostały jednak stracone

Piłkarze Motoru Lublin stracili już matematyczne szanse na awans do II ligi. Po triumfie Resovii nad KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (4:1) żółto-biało-niebieskim nic nie dała nawet derbowa wygrana 1:0 nad Avią Świdnik. Zwycięskiego gola dla podopiecznych Piotra Zasady zdobył w 70. minucie Dmytro Kozban.

Oba zespoły od początku grały bardzo asekuracyjnie. Jako pierwsza groźnie zaatakowała Avia. W 7. minucie futbolówkę z lewej strony dogrywał Karol Barański, a Dominikowi Maludze wystarczyło tylko dołożyć nogę, by otworzyć wynik. Skończyło się zaledwie rzutem rożnym. W odpowiedzi prostopadłą piłkę do Dmytro Kozbana posłał Tomasz Tymosiak, ale napastnik Motoru uderzył prosto w Piotra Piotrowskiego. W 20. minucie golkipera Avii przed utratą gola uchronił słupek. Bliski trafienia po centrostrzale był Dmytro Kozban. Chwilę później świdniczanie wyszli z groźną kontrą, lecz strzał z dystansu Sebastiana Orzędowskiego został zablokowany. W 33. minucie świetną piłkę z narożnika od Przemysława Szkatuły dostał Dmytro Kozban, uderzył głową po długim rogu, jednak minimalnie chybił. 240 sekund później drogę do siatki gości znalazł…..