Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Motor pokonał Chełmiankę. Szanse na awans praktycznie stracone

Chełmianka ma już tylko matematyczne szanse na awans do II ligi. W meczu 30. kolejki grupy IV III ligi chełmianie przegrali przed własną publicznością z Motorem Lublin 0:2. Bramki dla gości zdobyli Konrad Nowak i Dmytro Kozban. Strata żółto-biało-niebieskich do liderującej Resovii wciąż wynosi cztery oczka. Wszystko dlatego, że Pasiaki wygrały 1:0 z Wólczanką Wólka Pełkińska.

Pierwszy kwadrans gry obfitował w zwroty akcji i liczne sytuacje bramkowe, które jednak nie były na tyle klarowne, aby któryś z zespołów mógł wyjść na prowadzenie. Dało się zauważyć lekką przewagę Motoru, który od początku wyszedł bardzo zdeterminowany i szybko chciał otworzyć wynik. W 17. minucie meczu gospodarze przeprowadzili składną akcję, lecz ta została skutecznie przerwana przez młodego defensora żółto-biało-niebieskich – Maksymiliana Cichockiego. Po błędzie tego samego zawodnika bliski zdobycia bramki w 20. minucie był Przemysław Banaszak. Snajper biało-zielonych nie wykorzystał ….