Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

– Moja złość sięgnęła zenitu. Czerwone światło świeciło się 9 minut

Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę na „denerwującą” sygnalizację świetlną w rejonie skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Wrońską. – Moja złość sięgnęła zenitu. Czerwone światło świeciło się 9 minut – napisał Pan Radek.

Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na temat przebudowanego niedawno skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Wrońską:

– Światła do skrętu w ul. Wrońska od strony centrum to nieporozumienie. Przed chwilą (godz 13:20) moja złość sięgnęła zenitu. Czerwone światło do lewoskrętu świeciło się przez 9 minut. W tym czasie światła dla jadących na wprost zmieniało się kilka razy. Długie czerwone światło doprowadziło do zwiększenia niebezpieczeństwa na w tym skrzyżowaniu, ponieważ zniecierpliwieni kierowcy przejeżdżają skrzyżowanie w ul. Wrońska na czerwonym świetle. Problem jest od początku uruchomienia sygnalizacji. Czy da się coś z tym zrobić? – pyta Pan Radek.

O problemie zaalarmowaliśmy Urząd Miasta Lublin. Rzecznik prasowy UM przesłał do nas w tej sprawie informację:

– Rzeczywiście pojawia się tam taki „problem”, ale z naszych obserwacji wynika, że pojawia się wówczas, gdy kierowca „minie się” z pętlą indukcyjną. Jeśli pojazd nie stanie na pętli, system go „nie zauważy” i nie wyzwoli sygnału zielonego – tłumaczy Karol Kieliszek.

Pan Radek pyta z kolei, skąd ci biedni kierowcy mają wiedzieć, że w tym miejscu jest pętla indukcyjna? Kierowcy stoją dłuższą chwilę, a następnie przejeżdżają na czerwonym.

– Możemy przełączyć sygnalizację w nazwijmy to „sztywny” tryb pracy, ale wówczas kierowców będzie irytowało to, że zapala się zielone dla lewoskrętu, a na nim nikogo nie ma – dodaje Karol Kieliszek.

Przekazujemy ważną informację dla kierowców – w rejonie skrzyżowania ul. Wrońskiej z Drogą Męczenników Majdanka jest pętla indukcyjna, która wyzwala zielone światło. Odpowiednie zatrzymanie pojazdu wyzwoli zmianę światła.

Na takich skrzyżowaniach ważne jest przy zatrzymywaniu się dokładne dojeżdżanie do linii warunkowego zatrzymania oraz dokładne zbliżanie się do poprzednika i zatrzymywanie w odległości 1-1,5 m za nim. Niedokładność zatrzymania, opóźnione ruszanie, zbyt duża odległość od poprzednika spowoduje informację do systemu o braku pojazdów na tym kierunku i dojdzie do zmiany wyświetlanej sygnalizacji świetlnej.

2017-08-30 19:33:41
(fot. lublin112.pl)

71 komentarzy

  1. Problemów jest więcej… Stoję już 3 zmianę, światła się przełączają ale szybko, wi% czas tracony jest na przełączanie a nie na jazdę. Zapala się dla mnie zielone, zjeżdza jeden samochó i mam czerwone, po 1-3 sekundach ponownie zapala się dla mnie zielone. W tym czasie mógłbym zjechać ze skrzyżowania.

  2. Hehe ostatnio też tam stałam wkoncu przejechałam na czerwonym bo światło się wcale nie zmieniało mimo że za mną stał samochód (pewnie za daleko mnie hehe) i co w takiej sytuacji? Może trzeba wysiąść podejść do kierowcy który stoi za daleko żeby podjechał bo światło się nie zmieni hehe parodia

  3. Prosta sprawa, puste skrzyżowanie powinno przyjeżdżać się na czerwonym ze szczególną ostrożnością i na własną odpowiedzialność

Z kraju