Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

MKS Selgros Lublin mistrzem Polski – Wczoraj dramatyczna przegrana, dzisiaj zwycięstwo

Czterech spotkań potrzebowały piłkarki ręczne MKS-u Selgros Lublin, żeby sięgnąć po 18. tytuł mistrza Polski. W drugim meczu w Gdyni podopieczne Sabiny Włodek pokonały tamtejszy Vistal 33:27 i w serii do trzech zwycięstw wygrały 3:1.

Dużego zawodu doznały wczoraj aktualne mistrzynie kraju, które miały wielkie nadzieje na zdobycia złotego medalu już po trzech spotkaniach. Jednak waleczne gdynianki zdołały wygrać i przedłużyć swoje nadzieje na odwrócenie losów tej rywalizacji. Do niedzielnego meczu lublinianki więc przystępowały z nowymi nadziejami – tym razem na zakończenie tej rywalizacji po czterech spotkaniach. W składzie na to spotkanie była już Marta Gęga, która wczoraj nie grała z powodu zatrucia. Lubelska rozgrywająca może mówić o dużym pechu, ponieważ przed meczami w Lublinie również dopadł ją wirus.

Przed dzisiejszym starciem można było wyrokować, że wygra ten zespół, który jest lepiej przygotowany fizycznie do sezonu, ponieważ do czwartego meczu obie drużyny podchodziły po bardzo męczącym spotkaniu sobotnim. Piłkarki ręczne bowiem poza regulaminowym czasem, rozegrały wczoraj jeszcze dwie 10-minutowe dogrywki i dopiero konkurs rzutów karnych dał rozstrzygnięcie na korzyść gospodyń.