Miniony weekend pod znakiem pijanych kierowców. Jeden z nich miał ponad 1,5 promila…po kroplach na serce

68-121565

Weekend na drogach regionu upłynął pod znakiem pijanych kierowców. Łącznie zatrzymano 28 kierujących na podwójnym gazie.

 

Miał ponad promil, wjechał do rowu

W niedzielę przed godziną 8 w miejscowości Kocudza Druga w powiecie janowskim, kierowca volkswagena zjechał do przydrożnego rowu, a jego pojazd uderzył w betonowy przepust. Kierujący pojazdem 26-latek miał ponad promil alkoholu. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Podróżującemu z nim pasażerowi nic się nie stało.

Krople na serce i ponad 1,5 promila

W sobotę po południu w miejscowości Krynice w powiecie tomaszowskim policjanci zatrzymali pojazd ciężarowy. Kierowca jechał w terenie zabudowanym 86 km/h. Jak się okazało kierujący pojazdem 55-letni obywatel Ukrainy miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczy, że nie pił alkoholu, tylko zażył krople na serce. Pojazd 55-latka trafił na policyjny parking, zaś Ukrainiec został zatrzymany do wytrzeźwienia.

Za szybko poza obszarem zabudowanym z niemal 1,5 promila

W nocy z soboty na niedzielę na drodze krajowej nr 48, w miejscowości Krasnogliny w powiecie ryckim, policjanci zatrzymali kierowcę pojazdu marki Saab. Mężczyzna poza obszarem zabudowanym jechał za szybko o 66 km/h. Jak się okazało 30-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, stracił już prawo jazdy.

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, miał 2,4 promila

W niedzielę po południu policjanci z ryckiej drogówki zatrzymali kierowcę pojazdu marki BMW. 34-latek w Piotrowicach wykonał manewr wyprzedzania innego pojazdu na skrzyżowaniu. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-latek miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Wkrótce wszyscy zatrzymani odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

2018-02-12 22:11:46
(fot. Policja Janów Lubelski)