Mieszkańcy ul. Wilczej piszą do radnej w sprawie ograniczenia ruchu pojazdów

2018-05-21_17-55_Wilcza – Mapy Google

Mają już dosyć nadmiernego ruchu pojazdów na ul. Wilczej. Boją się o własne domy i o bezpieczeństwo dzieci. Trudno im się dziwić, ruch na ulicy Wilczej jest ogromny, zwłaszcza w szczycie.

 

W ostatnich latach natężenie ruchu na ul. Wilczej znacznie wzrosło. Mieszkańcy mają już dosyć pojazdów pod oknami i ciężarówek, które jak piszą, mogą uszkodzić ich domy. Martwią się o bezpieczeństwo dzieci, a przede wszystkich chcą, aby ul. Wilcza stała się jednokierunkowa z ograniczeniem tonażu przejeżdżających pojazdów. W tej sprawie mieszkańcy interweniowali u radnej Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak.

W piśmie mieszkańców ul. Wilczej do lubelskiej radnej czytamy:

My mieszkańcy ul.Wilczej zwracamy się z prośbą o pomoc w ograniczeniu ruchu pojazdów na naszej ulicy pomiędzy ul. Wyzwolenia a ul. Sulisławicką. Na tym odcinku odbywa się bardzo duży ruch pojazdów. W czasie szczytu tworzą się korki, jest bardzo duże zanieczyszczenie spalinami. Na prostym odcinku drogi auta wyprzedzają się, nie przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Odcinkiem tej drogi skracają sobie drogę auta powyżej 8,5 ton. Jeżdżą mody autobusy, busy, wszelkiego rodzaju auta ciężarowe, a także tiry z ładunkiem, które nie mogą wyrobić się na zakręcie i zajmują całą szerokość drogi. Boimy się o nasze domy, które przy takim ruchu mogą popękać, gdyż ta droga jest usytuowana ok 5 m od naszych domów.

Boimy się także o nasze dzieci, które muszą być odprowadzane do szkoły przez rodziców. Przez cały dzień musimy słuchać zgiełku samochodów. A od wiosny do jesieni odbywają się wyścigi motocyklowe i samochodowe. Także kierowcy pogotowia i straży pożarnej przejeżdżają na włączonych syrenach.

Mieszkańcy ul. Wilczej zwracamy się do państwa z prośba o zrobienie porządku na tej ulicy. Dla nas mieszkańców najlepiej zamknąć tę ulicę od ul. Wyzwolenia, a jeśli nie będzie to możliwe, to prosimy o zmniejszenie ruchu przez zrobienie jej jednokierunkową, założenie pasów zwalniających. Zmianę tonażu przejeżdżających aut z 8,5 t do 3,5 t, tak jak to jest zrobione w drugiej części ulicy Wilczej.

W związku z pismem radna Beata Stepaniuk-Kuśmierzak złożyła interpelację, której efektem miałoby być przekształcenia ul. Wilczej w ulicę jednokierunkową z zamontowanymi progami zwalniającymi oraz ograniczeniem tonażu pojazdów do 3,5 t.

2018-05-21 18:13:55
(fot. Google Street View)