Mieszkańcy Świdnika zostaną powiadomieni SMS-em o zagrożeniach oraz o ważnych wydarzeniach

60

Urząd Miasta w Świdniku uruchomił nową usługę, dzięki której mieszkańcy otrzymają na telefon wiadomości tekstowe z ostrzeżeniami pogodowymi, najważniejszymi informacjami a także zapowiedzi kulturalne. Usługa jest bezpłatna.

 

Wzorem wielu innych samorządów, w Świdniku uruchomiona została usługa powiadamiania mieszkańców za pomocą wiadomości SMS. Dzięki niej mieszkańcy wprost na telefon otrzymają ostrzeżenia pogodowe, najważniejsze informacje czy zapowiedzi kulturalne. Usługa jest dostępna również w formie aplikacji przeznaczonej do posiadaczy smartphonów bądź tabletów.

– Posiadacze aplikacji „BLISKO” będą mogli skorzystać z łatwego dostępu do aktualnych informacji z życia miasta, zapowiedzi kulturalnych, sportowych i oświatowych, komunikatów pogodowych, informacji o awariach i zarządzeniach kryzysowych. Zakres przesyłanych wiadomości podzielony jest na działy tematyczne, które można dowolnie wybierać, aby otrzymywać wyłącznie takie informacje, które nas interesują – informuje Waldemar Jakson.

Użytkownikiem aplikacji może zostać każdy, kto jest posiadaczem smartphona bądź tabletu. Jeśli ktoś chciałby odbierać informacje z urzędu miasta, a nie posiada nowoczesnego urządzenia mobilnego może aktywować na swoim telefonie darmowe powiadomienia smsowe. Aby dołączyć do systemu wystarczy się zalogować korzystając z formularza on-line. Można również ściągnąć bezpłatną aplikację. Dzięki temu, mieszkańcom nie umknie żadna istotna informacja.

(fot. nadesłane)
2018-03-17 15:25:01