Miesiąc później pojedziemy nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 747 z Radawca do Konopnicy (zdjęcia)

43

Małe, choć chronione jaskółki, stały się przyczyną opóźnienia w pracach zwiazanych z budową nowego odcinka trasy z Radawca do Konopnicy. Drogowcy uspokajają jednak, że do końca wakacji prace zostaną zakończone.

 

Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na fakt, iż prace związane z budową nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 747 z Radawca Dużego do ronda na węźle Węglin miały się zakończyć w ostatnich dniach lipca. Tymczasem robotnicy wciąż pracują, a kierowcy korzystają ze starej trasy i muszą stać w korkach.

Jak ustaliliśmy, z części nowej drogi można już korzystać. Chodzi o krótki odcinek od początku trasy do lotniska w Radawcu. Następnie kierowcy wracają na „starą” drogę. Sprawa jest o tyle ważna, gdyż niebawem planowane jest zamknięcie dla ruchu przejazdu kolejowego w Kozubszczyźnie co sprawi, że trzeba będzie korzystać z objazdów.

Z informacji, które uzyskaliśmy od drogowców wynika, że wystąpiło niewielkie opóźnienie związane z zagnieżdżeniem się na placu budowy chronionych ptaków, dokładnie jaskółek. Z tego też powodu prace potrwają do końca wakacji. Planowane otwarcie trasy ma zaś nastąpić pod koniec września. Tyle bowiem potrwają odbiory oraz procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie drogi.

(fot. lublin112)
2017-08-13 18:17:42