Miała ponad 2,6 promila. Nie potrafiła zaparkować pod sklepem

DSC00787

Czujność i obywatelska postawa 30-latka pozwoliły zatrzymać nietrzeźwą kierującą. Kobieta, która przyjechała pod jeden ze sklepów w Puchaczowie, miała w organizmie ponad 2,6 promila.

 

We wtorek po południu policjanci z Łęcznej otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwej kierującej.

30-letni mężczyzna widział jak kierująca pojazdem marki Peugeot podjeżdżając pod sklep zaczepiła zderzakiem o krawężnik po czym cofnęła i podjęła drugą próbę zaparkowania, która ponownie zakończyła się uderzeniem zderzakiem w krawężnik. Takie zachowanie kierującej wzbudziło w młodym mężczyźnie czujność i podejrzenie, że kobieta może być pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę oraz oddalenie się z miejsca zdarzenia i powiadomił o wszystkim policję. Po zbadaniu stanu trzeźwości 28-letniej mieszkanki gminy Puchaczów okazało się, że ma ona w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Jak nam przekazano w pojeździe, którym przyjechała kobieta znajdował się także fotelik, na szczęście bez dziecka.

28-latce za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

2017-08-04 07:06:56
(fot. ilustr. lublin112.pl)