Mercedes uderzył w latarnię, kierowca uwięziony w środku. Był pijany i nie miał prawa jazdy (wideo, zdjęcia)

Dzisiaj wieczorem na ulicy Wrotkowskiej w Lublinie osobowy mercedes uderzył w latarnię. Kierowcę uwolnili świadkowie zdarzenia, został poważnie ranny.

 

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 19:40, na ulicy Wrotkowskiej w Lublinie. Osobowy mercedes uderzył bokiem w latarnię. Jak ustaliliśmy na miejscu zdarzenia, mężczyzna kierujący autem, jadąc od strony Nowego Światu, na łuku jezdni, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Diamentową stracił panowanie nad kierownicą, rozpędzone auto wpadło w poślizg, następnie zjechało na pas zieleni i bokiem uderzyło w betonowy słup latarni.

Kierujący pojazdem został zakleszczony we wraku auta, świadkowie zdarzenia powiadomili o wszystkim służby ratunkowe i rzucili się na pomoc. Odciągnęli pojazd od słupa, a następnie odginając drzwi wydostali kierowcę z samochodu. Po chwili przyjechała straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

W trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia okazało się, że 55-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo we wraku auta leżał mandat za kierowanie bez prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,1 promila alkoholu w organizmie.

W miejscu wypadku nie ma większych utrudnień w ruchu.

(fot. wideo lublin112)

AKCJA RATUNKOWA

(fot. Dariusz Sowa -DZIĘKUJEMY!!!)

2014-06-26 20:32:33