Mariusz Błaszczak odwiedził w szpitalu rannego policjanta (zdjęcia)

68-115170_g

W sobotę Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak razem z nadinsp. Jarosławem Szymczykiem Komendantem Głównym Policji, Wojewodą Lubelskim Przemysławem Czarnkiem oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie nadinsp. Pawłem Dobrodziejem odwiedzili w szpitalu mł. asp. Tomasza Kowalika.

 

Wczoraj Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawicie policji i Wojewoda Lubelski odwiedzili w szpitalu rannego policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego z krasnostawskiej komendy. Mł. asp. Tomasz Kowali został ranny podczas służby.

– Policjanci na krajowej 17 wykonywali czynności związane z kolizją drogową. Radiowóz policyjny miał włączone światła – błyskowe i mijania. W pewnym momencie w tył pojazdu uderzyło osobowe renault. Siła uderzenia była tak duża, że policyjne auto obróciło się i zatrzymało na przeciwnym pasie. Tam doszło jeszcze do zderzenia z oplem zafirą. St. sierż. Magdalena Dolebska i mł. asp. Tomasz Kowalik zostali zabrani do szpitala. Niestety policjantki nie udało się uratować. Zmarła po przewiezieniu do szpitala – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Obrażenia mł. asp. Tomasz Kowalik na szczęście nie zagrażają jego życiu. Mariusz Błaszczak życzył policjantowi szybkiego powrotu do zdrowia.

68-115171_g

68-115172_g

68-115173_g

2017-10-22 09:49:18
(fot. Policja Lublin)