Marihuana w samochodzie, konopie w nowo zakupionym domu (zdjęcia)

68-127210

Policjanci z Łukowa zatrzymali 20-latka, który w hondzie miał niewielką ilość marihuany. Oprócz tego w zakupionym niedawno przez mężczyznę domu znajdowała się uprawa konopi indyjskich.

 

W piątek policjanci z Łukowa otrzymali informację, że 20-letni mieszkaniec gminy Łuków, może posiadać przy sobie narkotyki. Jak się okazało podczas kontroli pojazdu, którym poruszał się mężczyzna, mundurowi znaleźli niewielką ilość marihuany.

20-latek mówił funkcjonariuszom, że nie ma więcej żadnych narkotyków, lecz mundurowi nie wierzyli w jego zapewnienia i razem z nim pojechali do jego nowo zakupionego domu w sąsiednim powiecie.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli reklamówkę wypełnioną zasuszonymi liśćmi konopi oraz kilkanaście doniczek z roślinami konopi, które były napowietrzane i dodatkowo oświetlane. Funkcjonariusze przeszukując posesję weszli do foliowego namiotu, wewnątrz którego znaleźli 25 doniczek z roślinami konopi. Niektóre z nich miały ponad 1,5 m wysokości.

 

68-127211

 

Mężczyzna trafił do aresztu, wkrótce usłyszy zarzuty za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto prowadzący postępowanie policjanci ustalą, od kiedy 20-latek uprawiał nielegalne konopie indyjskie oraz czy nie zajmował się rozprowadzaniem narkotyków.

2018-05-26 11:28:51
(fot. Policja Łuków)