Mało nie potrącił obsługującego kolizję policjanta. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie (foto)

2017-11-14_14.30.17

Kolejny pijany kierowca wpadł na ulicach Lublina. Nie potrafił sobie poradzić na skrzyżowaniu, w wyniku czego, o mało nie potrącił policjanta.

 

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek około godziny 14:30 na ul. Diamentowej w Lublinie. Przed południem na skrzyżowaniu z ul. Wrotkowską doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego obsługiwali zdarzenie, prowadząc na miejscu czynności. W pewnej chwili jednego z policjantów o mało nie potrącił samochód dostawczy.

– Stałem w korku, który utworzył się po wypadku na skrzyżowaniu. W pewnym momencie zauważyłem, jak jednego z policjantów o mało nie potrącił mercedes sprinter. Funkcjonariusz w ostatniej chwili odskoczył sprzed pojazdu. Policjant podszedł do kierowcy i po krótkiej wymianie zdań wyciągnął go zza kierownicy – wyjaśniał nam Piotr, który był świadkiem całego zdarzenia.

Jak się okazało kierowca mercedesa sprintera był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. 33 -letni mieszkaniec Lublina został przewieziony na komisariat. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

2017-11-14 14:32:05
(fot. nadesłane  Piotr)