Ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nic sobie z tego nie robi (foto)

68-125822

Pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, wsiadł za kierownicę audi. Co więcej, w organizmie miał ponad 2,5 promila i jechał bez pasów.

 

Wczoraj na ul. Staszica w Komarówce Podlaskiej policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi. Za kierownicą siedział mężczyzna bez zapiętych pasów, co więcej funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu.

Po przebadaniu 45-latka, mieszkańca gminy Komarówka Podlaska okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2,5 promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów, co więcej posiada on dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami. 45-latek będąc nietrzeźwym przewoził autem troje pasażerów.

Wkrótce mężczyzna ponownie stanie przed sądem. Odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości i pomimo zakazu, ale także za popełnione wykroczenia. Pojazd został zabezpieczony na strzeżonym parkingu.

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

2018-05-01 10:04:58
(fot. Policja Radzyń Podlaski)