Łuków: Pracownica banku pomogła w zatrzymaniu oszusta. Otrzymała podziękowania od komendanta (foto)

2016-11-05_083832

W ubiegłym tygodniu insp. Ryszard Szklarz złożył podziękowania i wyrazy uznania pracownicy banku, która pomogła policjantom zatrzymać oszusta. Mężczyzna próbował wyłudzić od starszej kobiety pieniądze metodą na funkcjonariusza CBŚP.

 

W ubiegłym tygodniu łukowscy policjanci zatrzymali 32-latka, który próbował wyłudzić pieniądze od starszej kobiety. Jego łupem miało paść 30 tys. złotych, jednak dzięki czujności pracownicy banku nie doszło do wypłaty pieniędzy i plan oszusta nie powiódł się.

– Pracownica jednego z banków skontaktowała się z policjantami, informując o starszej kobiecie, która zgłosiła się do placówki. Informacje jakie przekazała bankowcom kobieta wskazywały na możliwość działania oszustów wyłudzających pieniądze. Wszystkie zgłoszenia, a także informacja od pracownicy banku, zostały przekazane łukowskim kryminalnym. Efektem zorganizowanej akcji było zatrzymanie oszusta – relacjonuje zdarzenie asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Łukowie insp. Ryszard Szklarz osobiście podziękował pracownicy banku, za natychmiastową reakcję, zaangażowanie i pewność siebie. Kobieta otrzymała list gratulacyjny oraz maskotkę „komisarza Misia”.

– Komendant zaznaczył, że jej intuicja oraz wzorowa, obywatelska postawa pomogły w działaniach łukowskiej policji, które zapobiegły wyłudzeniu pieniędzy od mieszkanki Łukowa. Wyrazy uznania zostały przekazane też Dyrekcji placówki bankowej – dodaje asp. sztab. Marcin Józwik.

2016-11-05 08:29:54
(fot. Policja Łuków)