W Lublinie zapalą znicze ku pamięci 14-latka, który popełnił samobójstwo w wyniku prześladowania

Ponad 60 organizacji społecznych podpisało się pod oświadczeniem w sprawie samobójczej śmierci 14-latka, który był dręczony przez kolegów. Jutro w Lublinie uczczą jego pamięć.

 

Lubelskie organizacje włączają się w ogólnopolską akcję „Znicz dla Kacpra”. W niedzielę organizują spotykanie pod Kuratorium Oświaty w Lublinie przy ul. 3 Maja, aby o godz. 19.00 symbolicznie zapalić znicze. W ten sposób chcą uczcić pamięć 14-latka, który popełnił samobójstwo z powodu prześladowań na tle homofonicznym. Chcą zwrócić też uwagę na problem nietolerancji i homofobii oraz potrzebę przeciwdziałania im, w szczególności chronienia młodych ludzi przed dyskryminacją w szkołach.

Śmierć 14-letniego Kacpra z Gorczyna w województwie łódzkim obiła się szerokim echem w całym kraju. Chłopak na początku września zaczął naukę w nowej szkole, do której został przeniesiony ze względu na szykany, jakich był ofiarą w gimnazjum w Łasku. Prześladowali go koledzy za jego niby odmienność seksualną, nastolatek miał mieć inny styl ubierania oraz nie interesować się dziewczynami.

W nowej szkole również stał się celem szykan i prześladowań ze strony rówieśników. Przed kilkoma dniami, po powrocie do domu udał się do swojego pokoju, gdzie się powiesił.

(fot. lublin112)
2017-09-23 19:25:49