W Lublinie powstał kolejny market sportowy. Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia

41

Po trwającej ponad pół roku budowie, jutro nastąpi otwarcie kolejnego w Lublinie wielkopowierzchniowego sklepu sportowego. Będzie to już drugi sklep tej sieci w naszym regionie.

 

Trwają ostatnie prace porządkowe przed środowym otwarciem drugiego w Lublinie marketu francuskiej sieci sklepów sportowych Decathlon. Powstał on na terenie parku handlowego na Węglinie. Pierwsi klienci będą mogli zrobić zakupy już o godzinie 9 rano. Firma w sklepach swojej sieci skupia głównie się na sprzedaży produktów marek własnych. Obecnie oferuje ich ponad 20, każda dedykowana dla innego sportu. Jest to już drugi sklep tej sieci w Lublinie i w województwie.

Pierwotnie budowa sklepu miała się rozpocząć trzy lata temu, gdyż sieć zapowiadała otwarcie marketu w 2016 roku. Inwestycja się opóźniła i roboty budowane rozpoczęto dopiero w lipcu ub. roku. Według wcześniejszych planów, na całej, blisko 15 ha działce pomiędzy al. Kraśnicką a ul. Jana Pawła II, lubelska firma Interbud chciała wybudować centrum handlowe Ilumina Park. Ostatecznie plany się zmieniły, w wyniku czego zamiast jednego budynku, na poszczególnych działkach powstają oddzielne inwestycje.

Pod koniec 2014 roku otwarto halę Selgros, następnie po stworzeniu układu komunikacyjnego, powstała stacji paliw Orlen, salon Agata Meble oraz market budowlany sieci Bricoman. W ubiegłym roku otwarto również restaurację McDonald’s. Powstał również czterokondygnacyjny biurowiec o powierzchni 5600 mkw. Ma on 17 metrów wysokości i 100 metrów długości. W planach jest jeszcze m.in. sklep z branży RTV-AGD oraz pasaż handlowy dla ok. 10 najemców.

(fot. Decathlon)
2018-01-30 18:28:22