W Lublinie odbył się Pierwszy Bieg „Na Golasa” (wideo, zdjęcia)

DSC06656

W niedzielę w Lublinie odbył się Pierwszy Bieg „Na Golasa”. Uczestnicy mieli do pokonania dwa różne dystanse.

 

W niedzielne przedpołudnie nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie odbył się Pierwszy Bieg „Na Golasa”. Kilkadziesiąt osób stanęło na linii startu, aby pokonać dystans długości 1 mili lub 2,6 mili morskiej. Trasa biegu wiodła wzdłuż zapory, a następnie przez ośrodek Marina. Kto wziął udział w biegu na krótszym dystansie miał do pokonanie 1852 metry, zaś na tym dłuższym 4800 metrów.

Przy końcowej klasyfikacji za każdą dodatkową część garderoby były doliczane karne sekundy. Po biegu uczestnicy wzięli kąpiel w rzece. Na każdego czekała gorąca grochówka i herbata prosto z kuchni polowej. Najbardziej zziębnięci mogli ogrzać się przy ognisku.

 

Każdy kto chciał mógł przy okazji wesprzeć zbiórkę na rzecz chorego Mikołaja. Chłopiec urodził się 10 października 2007 roku z wadą wrodzoną przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Po urodzeniu przeszedł operację zamknięcia przepukliny oraz wstawienia zastawki dokomorowo-otrzewnej, która pozwoliła na opanowanie wodogłowia. Mikołaj porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga nieustannej rehabilitacji, aby w przyszłości być jak najbardziej sprawnym i samodzielnym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację chłopca.

2018-02-25 13:28:21
(fot. wideo lublin112.pl)