Z Lublina do Warszawy samolotem? W następnym miesiącu ruszy regularne połączenie

Pod koniec października rusza nowe połączenie z Lubelskiego Portu Lotniczego. Będzie krajowe i obsługiwane przez EuroLot.

 

Sześć razy w tygodniu, od poniedziałku do soboty będzie można z Lublina dolecieć do Warszawy. Co ważne będą to poranne loty z Lublina zaś wieczorne ze stolicy. Regularne połączenie na tej linii będzie obsługiwać Eurolot, który to już lata z naszego miasta do Gdańska i Wrocławia. Pierwsze samolot wystartuje z Lublina do Warszawy już 26 października. Wylot z Lubelskiego Portu Lotniczego zaplanowano na godzinę 5.55, o 6:45 nastąpi lądowanie w Warszawie. Powrót zaś z Warszawy o godzinie 22.45, w Lublinie samolot wyląduje o 23.35. Promocyjne ceny biletów będą się zaczynać od 99 zł, normalna cena za bilet wyniesie zaś 145 zł.

Będzie to już trzecie po Gdańsku i Wrocławiu krajowe połączenie z Lublina. Wszystkie z nich obsługuje właśnie EuroLot. Pasażerowie polecą samolotem bombardier, na którego pokładzie znajdują się 72 miejsca. Jak zapowiedziały ostatnio władze lubelskiego lotniska, to nie koniec nowych połączeń. Od wiosny następnego roku linie lotnicze Wizzair uruchamiają loty do Sztokholmu a także zwiększają częstotliwość połączeń z Oslo. Do Szwecji będą trzy loty tygodniowo zaś do stolicy Norwegii trzy.

Dodatkowe połączenia są reakcją na coraz większe zainteresowanie pasażerów lotami z Lublina. W sierpniu Port Lotniczy Lublin zanotował rekordową liczbę osób, które skorzystały z usług lotniska. Obsłużono aż 23 666 pasażerów z kolei liczba operacji lotniczych wyniosła 308.

(fot. PLL )
2014-09-05 16:42:44