Z Lublina do Krasienina bez dziur i kolein. Rusza przebudowa drogi

Kierowcy, którzy korzystają z drogi pomiędzy Lublinem a Krasieninem wiedzą w jakim tragicznym jest ona stanie. Pełna dziur, kolein i nierówności sprawia, że przejazd nią to istna udręka. Niebawem ma to się zmienić.

 

Już za kilka dni ruszą prace związane z przebudową drogi Lublin – Jakubowice Konińskie – Majdan Krasieniński. Przetarg został rozstrzygnięty, umowa z wykonawcą podpisana i gdy tylko inwestor przekaże teren, prace ruszą od razu. Jednak ze względu na pogodę, nie należy się spodziewać prac typowo drogowych, gdyż te prowadzone będą dopiero na wiosnę. W najbliższych dniach rozpoczną się przygotowania do tych robót.

Drogowcy na odcinku prawie 7 kilometrów zaczną od wycinki drzew oraz robót na które będzie pozwalała pogoda. Na wiosnę zaś ruszą właściwe prace. Dzięki przebudowie droga uzyska nową nawierzchnię, poszerzony zostanie również pas drogowy, na którym powstanie chodnik a także ścieżka rowerowa. Konieczna będzie również przebudowa mostu na Ciemiędze.

Wykonawca ma czas na zrealizowanie inwestycji do 30 czerwca przyszłego roku. Koszt prac to ponad 17 milionów złotych, z czego 14,5 miliona stanowią środki unijne. Reszta to wkład własny, który samorząd powiatowy ma zapewnić ze środków własnych oraz deklarowanej pomocy gmin Jastków i Niemce, przez których teren przebiega droga.

(fot. Starostwo Powiatowe)
2014-11-30 18:33:42