Lublin: Zatrzymany jeden ze sprawców kradzieży pieniędzy. Rozpoznała go mieszkanka miasta

68-95198

Dzięki informacji przekazanej od jednej z mieszkanek Lublina, udało się zatrzymać jednego ze sprawców kradzieży pieniędzy z trzech sklepów w Lublinie. Trwa ustalanie wspólnika zatrzymanego 20-latka.

 

W miniony poniedziałek lubelscy kryminalni zatrzymali jednego ze sprawców kradzieży pieniędzy z placówek handlowych na terenie miasta. 20-latek wpadł w ręce policjantów dzięki informacji przekazanej od jednej z mieszkanek Lublina, która kojarzyła z widzenia mężczyznę widocznego na opublikowanych przez policję materiałach z monitoringu.

– Jednym ze sprawców okazał się 20-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który w ostatnim czasie przebywał w Lublinie. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut trzech kradzieży pieniędzy z kas marketów znajdujących się przy ul. Nadbystrzyckiej, ul. Jutrzenki (17 września) i ul. Samsonowicza (30 września). Działał on wspólnie i w porozumieniu z drugim nieustalonym mężczyzną. Łączna kwota pieniędzy jaka padła ich łupem to ponad 6 tys. zł – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Policjanci nadal poszukują drugiego z mężczyzn. Osoby, które go rozpoznają proszone są o kontakt z dyżurnym IV komisariatu tel.: (81) 535-48-45 lub 997.

68-95199

2016-10-27 09:30:11
(fot. Policja Lublin)