Lublin: Sprzedawał w sieci podrobione zegarki i perfumy (zdjęcia)

2017-03-25_091829

Lubelscy policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca Lublina, który sprzedawała przez Internet podrabiane zegarki i perfumy. Wartość zabezpieczonego towaru na posesji mężczyzny szacowana jest na kwotę około 250 tys. złotych.

 

Policjanci z Lublina, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, podczas przeszukania jednej z posesji w dzielnicy Szerokie zabezpieczyli nielegalny towar, który oferowany był do sprzedaży na jednym z portali ogłoszeniowych.

– Policyjne działania prowadzone były wraz z ekspertem od znaku towarowego zegarków znanej na świecie firmy. Podczas przeszukania posesji mundurowi zabezpieczyli ponad 200 szt. zegarków, oraz blisko 900 szt. perfum. Zarówno zegarki, jaki i kosmetyki opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi. Łączna wartość zabezpieczonego towaru szacowana jest na kwotę nie mniejszą niż 250 tys. zł. Trwa wyliczanie strat, jakie z tytułu nielegalnej sprzedaży mogli ponieść producenci – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Mundurowi zatrzymali 54-letniego mieszkańca Lublina. Policjanci ustalili, że od pewnego czasu zajmował się on sprzedażą podrabianego towaru.

– Mundurowi oprócz nielegalnego towaru zabezpieczyli także dokumentację świadczą o prowadzeniu sprzedaż i uzyskanych z tego tytułu zyskach – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

54-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

68-102588

2017-03-25 09:15:43
(fot. Policja Lublin)