Lublin: W ręce policjantów wpadł fałszywy funkcjonariusz. Mężczyzna wyłudził 145 tys. złotych (wideo, foto)

68-91234

W ręce lubelskich policjantów wpadł 25-latek, który oszukał 3 mieszkanki Lublina na łączną kwotę 145 tys. złotych. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Mężczyzna wyłudzał pieniądze metodą na funkcjonariusza, a pokrzywdzeni przekazując rzekomym funkcjonariuszom pieniądze sądzili, że sami uczestniczą w działaniach wymierzonych przeciwko oszustom i tym samym pomagają Policji. Tak działał 25-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w poniedziałek.

 

 

– Pod koniec czerwca, w ciągu trzech dni, oszukał mieszkanki naszego miasta. Kobiety były przekonane, że rozmawiają z prawdziwym funkcjonariuszem. Ten instruował je telefonicznie, do którego banku mają się udać, a także jak mają się zachowywać w trakcie rozmowy z pracownikiem banku. Każda z kobiet wypłaciła z placówki bankowej oszczędności w kwotach 60, 40 i 45 tys. Później pieniądze przekazały rzekomemu funkcjonariuszowi – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Zatrzymany 25-letni Sebastian K. był już notowany Na swoim koncie ma kradzieże, włamania rozboje oraz przestępstwa narkotykowe. Za oszustwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

2016-07-21 07:04:41
(fot. wideo Policja Lublin)