Lublin: Przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych i sprzętu ratowniczego jednostkom OSP (zdjęcia)

W piątek w Lublinie odbyło się uroczyste przekazanie nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz sprzętu ratowniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu woj. lubelskiego. Nowe samochody otrzymało 26 jednostek OSP.

 

W piątek w Lublinie przy ul. Grygowej uroczyście przekazano 26 samochodów oraz dwie łodzie jednostkom z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu woj. lubelskiego. Nowe pojazdy zastąpią w wielu jednostkach wysłużone stare, często kilkudziesięcioletnie samochody. Oprócz tego strażacy otrzymali urządzenia hydrauliczne do rozcinania karoserii podczas wypadków samochodowych oraz motopompy.

Zakupy nowego sprzętu dla strażaków możliwy był dzięki zaangażowaniu samych jednostek jak tez sponsorów prywatnych oraz instytucjonalnych, jak Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wsparciu MSWiA.

– To są dobrze ulokowane pieniądze w bezpieczeństwo ludzi i państwa – mówił Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego OSP, z którego rąk druhowie odbierali kluczki do nowych samochodów.

W województwie lubelskim jest 1800 jednostek OSP, w których służy ponad 60 tys. osób.


2015-12-18 14:34:32
(fot. lublin112.pl)