Lublin: Przebudowa zakończona. Znikną objazdy, zmniejszą się też korki

2017-07-16_091224

Od dzisiaj powinny zmniejszyć się korki na al. Kraśnickiej, odetchnie też ul. Zana. To w związku z zakończeniem przebudowy ul. Bohaterów Monte Cassino.

 

Dzisiaj przed południem zostanie oddany do ruchu przebudowana ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie. Odcinek od ul. Zana do Armii Krajowej był zamknięty przez cztery miesiące, od połowy lipca. Oznacza to, że kierowcy nie będą już musieli korzystać z objazdów, dzięki temu zmniejszyć się ma ruch na al. Kraśnickiej i ul. Zana.

Kierowcy będą mieli do dyspozycji cztery pasy ruchu: po dwa dla każdego kierunku jazdy. Oprócz tego przesunięty został przystanek komunikacji miejskiej dla pasażerów jadących w stronę centrum. Same autobusy i trolejbusy na swoje podstawowe trasy wrócą jednak od środy. Chodzi o linie 10, 161 i N2, które przez Bohaterów Monte Cassino pojadą od początku kursowania komunikacji dziennej.

Pomimo wznowienia ruchu, wciąż będą jednak prowadzone prace. Już nie na jezdni lecz na poboczach, gdzie układane będą chodniki i drogi dla rowerów. Wykonawca musi też dokończyć remont kładki i zadbać o okoliczną zieleń. Całość prac ma zostać zakończona do ostatnich dni listopada.

2017-11-21 09:11:09
(fot. lublin112.pl – archiwum)