Lublin: Pijany kierowca uciekał przed policjantami. Miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów

40-21

Policjanci z Lublina po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna oprócz tego, że był pijany, ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Policjanci otrzymali informację, że ul. Zemborzycką jedzie pojazd marki Volkswagen, którego kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze udali się na miejsce, jednak nie zastali pojazdu.

Po penetracji okolicznych ulic mundurowi natknęli się na auto na ul. Dunikowskiego. Pomimo użytych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca najwidoczniej nie miał zamiaru się zatrzymać, bo zaczął przyspieszać. Mundurowi ruszyli za uciekinierem w pościg. Zatrzymali go na ul. Pięknej.

– Za kierownicą auta siedział 31-letni mężczyzna. Policjanci poddali go badaniu stanu trzeźwości. Jak się okazało, miał on w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna kierował mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, kierowanie pomimo zakazu oraz zmuszanie policjantów do podjęcia pościgu.

– Za powyższe przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo może zostać orzeczony wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat – wyjaśnia asp. Anna Kamola.

2017-11-13 22:02:05
(fot. lublin112.pl)