Lublin: Pijana kobieta wjechała w Biedronkę. Auto zatrzymało się na boku, potrąciło pieszą (zdjęcia)

DSC02312

Pijana kobieta siała zniszczenie na parkingu jednej z lubelskich Biedronek. Uszkodziła dwa zaparkowane auta, potrąciła kobietę, a następnie pojazd przewrócił się na bok i uderzył w budynek sklepu.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 19:50 przy ul. Gęsiej w Lublinie. Na parkingu sklepu Biedronka samochód osobowy staranował zaparkowane auta, potrącił kobietę, a następnie uderzył w ścianę. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca hondą kobieta wjeżdżała na sklepowy parking. Najprawdopodobniej pomyliła pedały hamulca i gazu, w wyniku tego zamiast zwalniać, zaczęła przyśpieszać. Po chwili straciła panowanie nad pojazdem.

Auto otarło się o zaparkowane renault kangoo a następnie staranowało skodę. Po chwili potrąciło pieszą, po czym pojazd przewrócił się na bok. Honda uszkodziła wiatę z wózkami na zakupy, później sunąc bokiem uderzyła w ścianę sklepu.

Potrącona kobieta odniosła poważne obrażenia ciała. Natychmiastowej pomocy udzielili jej będący na miejscu policjanci i ratownicy medyczni. W tym czasie podejmowali oni interwencję w sklepie, wobec innej osoby, która źle się poczuła. Piesza z licznymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Jak się okazało, utrata panowania nad pojazdem nie była przypadkowa. Kierująca hondą kobieta, była bowiem pijana. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz prowadzą w tej sprawie czynności. Kierująca hondą została zatrzymana i przetransportowano ją na komisariat.

(fot. nadesłane Piotr, Maciek, Dawid, Michał, Łukasz, wideo – lublin112)
2017-10-17 21:31:15