Lublin: Odpowie za jazdę po pijanemu oraz przekupstwo

We wtorek po godz. 16 na ul. Armii Krajowej policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który doprowadził do kolizji drogowej mając we krwi 2 promile alkoholu.

Dodatkowo chciał przekupić policjantów kwotą 3780zł i 50 euro. Finał tego zdarzenia będzie w sądzie. Mężczyźnie grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16 przy ul. Armii Krajowej. Jadący VW transporterem najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Mazda CX7. Na miejsce kolizji drogowej wezwani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie.

Na miejscu okazało się, że kierujący VW nie może chodzić. Powodem takiego stanu nie był uraz po zderzeniu pojazdów ale wypity alkohol. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. W czasie kiedy policjanci wykonywali dalsze czynności w związku kolizją, 46-latek wyjął 3780 złotych i 50 euro i wręczył policjantom w zamian za bezkarność. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – informuje KWP Lublin.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, oraz udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.