Lublin: Kompletnie pijany i bez uprawnień staranował inne auto (zdjęcia)

Dzisiaj po południu pijany mężczyzna wsiadł do samochodu i wyjechał na ulice. Zatrzymał się na innym aucie.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 13-tej na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: renault oraz alfa romeo. Oba auta jechały w kierunku ulicy Fabrycznej, dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Łęczyńską, jadące jako pierwsze alfa romeo zaczęło zwalniać przed sygnalizacją świetlną. Wtedy w tył auta z impetem uderzyło rozpędzone renault.

Na szczęście nikomu z podróżujących pojazdami nic poważnego się nie stało, więc nie było potrzeby interwencji pogotowia ratunkowego. Na miejsce przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze po przebadaniu uczestników zdarzenia na trzeźwość ustalili, że kierujący renault jest kompletnie pijany. Młody mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Dodatkowo okazało się, ze nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jak sam przyznał, nigdy ich nie miał. Sprawca zdarzenia został przewieziony na komisariat. Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty, za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji oraz musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi, mającymi pokryć szkody których się dopuścił.
(fot. lublin112)
2014-05-10 15:50:34