Lublin: „Komisarz Tomasz” wpadł w ręce prawdziwych policjantów

img_9536

Lubelscy policjanci zatrzymali dwie młode osoby, które wyłudziły od jednej z mieszkanek Lublina 35 tys. złotych. Oszuści podawali się za funkcjonariuszy policji.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie Lublina. Do 67-letniej mieszkanki miasta zadzwonił mężczyzna i przedstawił się jako „komisarz Tomasz”. Nieznajomy poinformował kobietę, że przeprowadzana jest akcja zatrzymania oszustów pracujących w banku. Kobieta zgodziła się na pomoc w ich ujęciu. 67-latka udała się autem do dwóch placówek bankowych i wypłaciła łącznie 35 tys. złotych, a następnie udała się w umówione miejsce i czekała na „funkcjonariusza”. Po chwili pojawił się mężczyzna, który bez słowa odebrał gotówkę i oddalił się.

Kryminalni z KWP w Lublinie pod jednym ze sklepów w Lublinie zatrzymali „fałszywego komisarza” chwilę po tym, jak przekazał wyłudzoną gotówkę swojej wspólniczce. Okazała się nią 22-letnia mieszkanka gminy Spiczyn. W trakcie zatrzymania policjanci odzyskali całą wyłudzoną kwotę.

19-latek i 22-latka trafili do policyjnego aresztu, wkrótce oboje usłyszą zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

2016-09-23 10:28:15
(fot. ilustr. lublin112.pl)