Lublin: BMW uderzyło w latarnię. Pijany kierowca usnął w samochodzie

Zgłoszenie brzmiało niepokojąco, mianowicie samochód uderzył w słup latarni a kierowca jest najprawdopodobniej nieprzytomny. Jak nas poinformowano, mężczyzna był tak pijany, że po zdarzeniu usnął w pojeździe.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Lublinie. Minutę przed godziną 3 policjanci otrzymali informację, że na ul. Popiełuszki samochód osobowy uderzył w słup latarni, a kierowca nie wysiada z pojazdu. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

Funkcjonariusze po przyjeździe potwierdzili zgłoszenie, jednak okazało się, że kierowca nie opuścił auta nie z powodu doznanych obrażeń, lecz stanu upojenia alkoholowego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie.

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 42 – latka z gminy Wojciechów, który kierował w stanie nietrzeźwości. Uszkodzony pojazd został przekazany właścicielce. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami – wyjaśniał nam st.sierż. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Obecnie policjanci prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie. Mężczyzna gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. lublin112- zdjęcie ilustracyjne)
2018-01-20 11:00:22