Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie świerszcze pojadą do ZOO we Wrocławiu ! (TYLKO U NAS)

Świerszcze z lubelskiej hodowli Cricketsfarm pojadą do Wrocławia. Zajadać się nimi będą podopieczni mieszkający we wrocławskim zoo. To sukces młodej lubelskiej firmy, która weszła na rynek owadów karmowych ponad rok temu.

Lubelskimi świerszczami będą zajadać się gady we wrocławskim zoo. Lubelska firma produkująca owady karmowe wygrała w tamtym tygodniu przetarg na ich dostawę. To bezdyskusyjny sukces młodej, lubelskiej firmy, która swoje pierwsze kroki w hodowli świerszczy rozpoczynała na zapleczu sklepu zoologicznego.

Pomysł na ten biznes miała pani Katarzyna Lipska, która dostała dofinansowanie w ramach programu „Inicjatywa jest kobietą”. Kiedy hodowla zaczynała stawiać pierwsze kroki już wtedy panią Kasią zainteresowały się lokalne i ogólnopolskie media. Hodowlę można było oglądać w programie „Pytanie na śniadanie” w TVP a także w Dzień Dobry TVN.

Kilka słów o hodowli.

Dzięki wsparciu finansowemu i własnemu zaparciu, pani Kasi razem z mężem, udało się stworzyć mini farmę. Wszystko zaczęło się w sklepie zoologicznym, który prowadzili na LSM w Lublinie. Na zapleczu sklepu metodą prób i błędów doszli do „tajemnicy” rozmnażania świerszczy. Pani Kasia poszła za ciosem i stworzyła własną hodowlę. Oprócz świerszczy w pomieszczeniach hodowlanych znajdziemy również szarańczę, mączniki i drewnojady.

W odremontowanym budynku gospodarczy, na kilkuset metrach kwadratowych państwo Lipscy założyli hodowlę przy której nie można sobie pozwolić na wakacje. To kilka godzin ciężkiej pracy. Ciągłe doglądanie, dokarmianie, selekcja owadów – oto uroki pracy na świerszczowej farmie. To trzeba po prostu kochać.

Dzięki rosnącej popularności terrarystyki w ostatnich latach, wzrosło zapotrzebowanie na owady będące karmą m.in. dla gadów. Pani Kasia postanowiła wykorzystać niszę w rynku i rozpoczęła wraz z mężem budowanie hodowli od podstaw. Jak mówią oboje; dla laika nie mającego pomysłu na biznes taka hodowla może zakończyć się dużym niepowodzeniem. W tej branży bardzo ważne jest doświadczenie i pasja. Od wielu lat państwo Lipscy prowadzą hodowlę gekonów. To dzięki temu nabrali doświadczenia w postępowaniu z owadami. Teraz zamiast jeździć za granicę po świerszcze będą mogli je wyprodukować sami, a do tego zaopatrzą lokalny rynek.

Teraz lubelskie świerszcze trafią do zoo we Wrocławiu. To bardzo dobra promocja naszej lokalnej przedsiębiorczości i tego, że jeżeli ktoś wierzy w to co robi, to osiągnie sukces.

Komentarze wyłączone

Z kraju