Lubelskie jabłka na Międzynarodowych Targach Owoców i Warzyw (foto)

61

Pochodząca z naszego regionu firma LubApple, jeden z czołowych producentów owoców w Polsce, wzięła udział w Międzynarodowych Targach Owoców i Warzyw Fruit Logistica 2018 w Berlinie. Dzięki temu konsumenci z całego świata mogli poznać m.in. smak lubelskich jabłek.

 

Targi Fruit Logistica 2018 to jeden z największych i najbardziej znanych na świecie targów branży owocowo-warzywnej, które co roku gromadzą ponad 3 000 wystawców i niemal 76 000 odwiedzających. Dla lubelskiej firmy udział w tym wydarzeniu był znakomitą okazją, aby pokazać swój biznesowy potencjał oraz szansą na nowe, zagraniczne kontrakty. Do tego po raz kolejny nasz region został zaprezentowany na arenie międzynarodowej.

LubApple zostało założone w 2015 r. przez pięć największych producentów owoców z województwa lubelskiego: Stryjno-Sad, Józefów Sad, Witabo, FruVitaLand oraz Sadpol. Firma oferuje owoce pochodzące z malowniczych terenów regionu lubelskiego, który słynie z długoletnich tradycji sadowniczych. Ponad 90 procent wszystkich produktów stanowią jabłka. Pozostała oferta obejmuje maliny, wiśnie, truskawki, gruszki, śliwki oraz
porzeczki.

Owoce z Lubelszczyzny znane są ze znakomitych walorów smakowych i odżywczych. Spółka produkuje ok. 100 000 ton owoców rocznie. Sztandarowym produktem jest Jabłko Lubelskie, które obejmuje sześć głównych odmian: Golden, Gala, Red Jonaprince, Jonagored, Szampion i Idared. LubApple sprzedaje swoje owoce w sieciach sklepów Biedronka, Aldik, Makro, Stokrotka, Carrefour, Piotr i Paweł oraz E.Leclerc. Do tego dostarcza swoje produkty do kilkunastu krajów, takich jak: Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Holandia, Włochy, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Czarnogóra, Albania, Ukraina, Białoruś, Litwa, Kazachstan, Mongolia, Izrael, Jordania, Algieria, Libia, Egipt, Arabia Saudyjska oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

60

(fot. nadesłane, lublin112)
2018-02-12 23:05:20