Lubelski policjant ruszył na pomoc turyście. Mężczyzna spadł ze stromego szczytu w Tatrach (zdjęcia)

St. post Łukasz Kucharski, który na co dzień pracuje w Oddziale Prewencji KWP w Lublinie, podczas urlopu w Tatrach pomógł poszkodowanemu turyście. Mężczyzna spadł ze stromego szczytu na zbocze góry.

 

Do zdarzenia doszło w okolicach Czarnego Stawu. Jeden z turystów podążających górskim szlakiem potknął się, stracił równowagę i spadł ze stromego szczytu na zbocze góry. Wypadek miał miejsce na wysokości około 1800 metrów. Mężczyzna spadając obijał się o krawędzie skał. Świadkowie widzący zdarzenie wołali o pomoc jednak nikt nie reagował.

Poszkodowanemu natychmiast pomógł st. post Łukasz Kucharski funkcjonariusz Oddziału Prewencji KWP w Lublinie, który z wykształcenia jest ratownikiem medycznym.

– Funkcjonariusz udzielił mu pierwszej pomocy, poprosił o pomoc kilku mężczyzn, by przenieść turystę w miejsce, do którego byliby w stanie dotrzeć ratownicy. Do czasu przybycia ratowników TOPR monitorował poszkodowanego. Mężczyzna helikopterem zabrany został do szpitala – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

– Zrobiłem to co do mnie należało, nie jestem żadnym bohaterem, chociaż po akcji słyszałem takie słowa od świadków wypadku. Chyba to naturalny odruch, że starłem się pomóc. Jestem policjantem, a dodatkowo ratownikiem więc wiedziałem co robić. Cieszę się, że mogłem pomóc – mówi st. post. Łukasz Kucharski.


2015-09-13 10:48:25
(fot. KWP Lublin)